Další naše projekty: Prague Proms | Loop Jazz Club | Recording studios | Jan Hasenöhrl
Přihlásit

Temperamentní Villazónův návrat.

(16.07.2013)

Po roce se do Prahy vrátil opět mexický tenorista Rolando Villazón a ve vyprodané Smetanově síni si ve středu svou bezprostředností, temperamentntem i dobře voleným repertoárem zcela získal srdce publika. Pražský koncert byl součástí jeho turné ke 200. výročí narození Giuseppe Verdiho a k vydání alba Villazón-Verdi. Doprovázen Českým národním symfonickým orchestrem řízeným Guerassimem Voronkovem, na něm zpívá méně známé Verdiho árie z oper a téměř neznámé skladatelovy písně v orchestraci Luciana Beria.

Pokud v áriích místy přeháněl emotivnost až na přijatelnou hranici a v hlasu byla trochu znát i únava z turné, přínosem večera bylo jeho podání Verdiho písní. V nich zdůraznil romantickou elegičnost, doslova si vyhrával s různými odstíny jednotlivých kousků a okouzlil zejména podáním modlitby Markéty z Goethova Fausta.

Nadšené publikum, ve kterém byl i Karel Gott, potěšil písňovými přídavky, při nichž s neobyčejným vtipem využil dárku v podobě loutky klauna, ve Verdiho Brindisi zase sklenice piva.

Autor: Vladimír Říha (Právo 10.5.2013)


Zpět
© 2004 - 2016 ČNSO, ALL RIGHTS RESERVED.