Andrea Bocelli vystoupí v pražské O2 areně s novým albem ´Sí´

24. 10. 2019

Andrea Bocelli se po roce opět vrací do pražské O2 areny, kde vystoupí spolu se svými vzácnými hosty 30. listopadu 2019. Program koncertu bude kromě klasického repertoáru obohacen i o skladby z nového alba ´Sí´, které oslavuje lásku, rodinu, víru a naději a vyšlo na Decca records 26. října 2018.

Maestra na pódiu doprovodí jeho vzácní hosté, kterými jsou skvělá italská sopranistka Alessandra Marianelli, toskánská diva Illaria dela Bidia a kytarové duo Carisma, které české publikum zná z jednoho z předchozích Mistrových vystoupení. Diváci se mohou těšit i na taneční vystoupení v podání Dominiky Bergmannové a Konstantina Gorodilova. Výjimečnost celého koncertu jistě prohloubí také již tradiční doprovod Českého národního symfonického orchestru se smíšeným sborem pod taktovkou dirigenta Stevena Mercurio. Koncert je sice již téměř rok beznadějně vyprodaný, divákům ale můžeme již nyní prozradit, že se mohou těšit na Maestrův návrat do pražské O2 areny na jaře 2021, opět za účasti Českého národního symfonického orchestru a hostů.

Andrea Bocelli v nedávném rozhovoru pro Radiožurnál pochválil a ocenil české publikum takto: “Vždy, když přijedu do Prahy, a zjistím, že koncertní sál je vyprodaný, tak je to pro mě radostným důkazem, že české publikum mě má rádo a že se na mě těší. A také díky tomuto vztahu mám na Prahu a české publikum pokaždé velice dobré vzpomínky.”

Čerstvě poté, co obdržel Classic BRITs Icon Award a překvapil společným počinem s Edem Sheeranem na londýnském stadionu Wembley, celosvětová superstar tenor Andrea Bocelli oznamuje své nové album' Sì ', které vyšlo po dlouhých 14 letech v říjnu 2018 u společnosti Decca / Sugar.

Andrea Bocelli vystupoval za svoji kariéru nejen pro miliony nadšených posluchačů v největších koncertních sálech a operních domech světa, ale také pro papeže, prezidenty i královskou rodinu, a prodal neuvěřitelných 80 milionů nosičů. Přesto se svým novým albem vrací ke kořenům. Tuto intimní sbírku písní, která oslavuje lásku, víru a rodinu, umělec nahrál přímo ve svém italském domově. Produkce se ujal legendární Bob Ezrine (Pink Floyd, Lou Reed).

Jako vskutku mezinárodní umělec nahrál Bocelli první skladbu z nového alba ve třech jazycích. "If Only" složil Francesco Sartori a již zesnulý Lucio Quarantotto, který Bocellimu pomohl napsat jeden z největších hitů "Con Te Partirò" (Time To Say Goodbye). Singl vyšel před více než 20 lety a stal se jedním z nejprodávanějších singlů všech dob. Album Sí, protknuté Bocelliho niternou duchovností, vzdává upřímný hold umělcově rodině

Sí je album o srdci a duši, pozitivitě a rodině, melodii a magii. Z tohoto důvodu si Bocelli zvolil silný a jednoduchý titul. "V tomto historickém období, kterým právě procházíme, často říkáme ne. Ale ano je to slovo, které říkáte, když dostanete svůj první polibek, když s někým souhlasíte, když chcete, aby se někdo cítil dobře. Sí je slovo, které říkáte pokaždé, když věci dobře končí. Za tisíc a jeden důvod je sí výrazem pozitivního a silného ​​lidského slova, pocitu a emocí“.

Po více než miliónu prodaných nosičů po celém světě oznamuje vydavatelství SUGAR MUSIC & DECCA RECORDS vydání diamantové edice alba ´Sí´. Album ponese název ‘SI FOREVER: THE DIAMOND EDITION’ a k dostání bude od 8. Listopadu 2019. Jeho součástí budou také zbrusu nové duety s Ellie Goulding a Jennifer Garner. ​​​​

Zdroj: JV Agentura s.r.o.

Andrea Bocelli vystoupí v pražské O2 areně s novým albem ´Sí´