ČNSO zahajuje 18. října turné po Velké Británii

19. 10. 2011

s houslistkou Nicolou Benedetti. Na programu je Brahmsův Dvojkoncert pro housle a violoncello, kde druhým sólistou je německý cellista Leonard Elschenbroich, hvězda se rozjíždějící. Beethoven dodal Egmonta, Dvořák tradičně 'Devátou', na dalších koncertech ještě 'Osmou' a Slovanské tance 'Desátý' a 'Patnáctý'. Doplní je Vaughan-Williams a Schubert.

s houslistkou Nicolou Benedetti. Na programu je Brahmsův Dvojkoncert pro housle a violoncello, kde druhým sólistou je německý cellista Leonard Elschenbroich, hvězda se rozjíždějící. Beethoven dodal Egmonta, Dvořák tradičně "Devátou", na dalších koncertech ještě "Osmou" a Slovanské tance "Desátý" a "Patnáctý". Doplní je Vaughan-Williams a Schubert.

Do Británie zajíždí ČNSO pravidelně, dá se říct, že tam má pevnou základnu. Jistě těžící z osobnosti šéfdirigenta Libora Peška, ale už coby osvědčené těleso samo o sobě.

Nicola Benedetti, jedna z nejlepších houslistek současnosti, pojede turné celé. Tedy i v Coventry nebo Londýně a přidá si ještě Houslový koncert č. 5 Mozartův.

Na dirigentském postu zahostuje i Tomáš Brauner, který se představí v Truru.  Pětidenní turné po pěti městech Británie  pak uzavře vystoupení v Guildfordu, 22. října. Se stejným programem i obsazením, jako na koncertě úvodním.

ČNSO zahajuje 18. října turné po Velké Británii