Fenomén zvaný Honza

21. 07. 2011

Včerejší svůj recitál s Českým národním symfonickým orchestrem uvedl americký trumpetista Bobby Shew vtipně glosou o sedmi a zřejmě více členech orchestru a jeho managementu, kteří se všichni jmenují Jan.

Včerejší svůj recitál s Českým národním symfonickým orchestrem uvedl americký trumpetista Bobby Shew vtipně glosou o sedmi a zřejmě více členech orchestru a jeho managementu, kteří se všichni jmenují Jan.

Hornista Jan Vítek přijel na letiště a působil jako tlumočník. Jan Hasenöhrl, jako ředitel a trumpetista ČNSO, Bobbyho srdečně uvítal na zkoušce a představil orchestru, JUDr. Jan Hodoušek dával dohromady nezbytnou smlouvu o účinkování. Jan Hykrda, trumpetista a archivář, s Bobbym řešil další technické záležitosti kolem poslaného notového materiálu, Jan Hodoušek ml. se postaral o catering. Trumpetista (jak jinak) Jan Burian konzultoval kompatibilitu své žesťové skupiny s představou sólisty. Bubeník a kustod Jan Pištora řešil posazení orchestru a zejména rytmiky, což se během zkoušky měnilo čtyřikrát, až byl Bobby naprosto spokojen.

Pouze dirigent, jmenovitě Kryštof Marek, jaksi nezapadal. Byl ovšem klíčovým hráčem na scéně a celou produkci zkušeně a s chutí řídil ke zdárnému konci. Publikum v zaplněné Smetanově síni Obecního domu spontánně aplaudovalo a jak to bývá při standardech, i po vydařených sólech jednotlivých hráčů. Však se podívejte na fotografie a video „sedmdesátníka“ Bobbyho Shewa, sfouknul sedmikřížkové svíčky, patřičně překvapen a dojat. Bylo to opravdu podařené představení. MS

www.pragueproms.cz

PS
Již před prvním koncertem festivalu Prague Proms (21.6.) si naše „Honzy“ herec a v našem případě recitátor Jan Tříska pojmenoval na Jan První až Pátý, sám se chronologicky zařadil jako Jan Čtvrtý.
Elektronická a SMS výměna informací poté vypadala asi takto:

Vážený Honzo Čtvrtý (v kopii Jan První a Jan Druhý),
doufám, že jste zdráv a v dobrém rozmaru. Po Vaší dohodě s Janem Prvním se ozývám s prosbou o Vaše fotografie, které by bylo vhodné použít do programu k Leliovi? Přeji hezký den. V Praze je letní počasí, denně přes 20 stupňů a stále slunečno…
Honza Pátý

Milý Honzo Pátý,
…kdybyste byl tak laskav a jednu kopii textu poté dodal Liborovi Peškovi. Jinak děkuji za optání, mám se dobře. Doufám že Vy také - a gratuluji, že do Prahy vtrhlo jaro.
Honza Čtvrtý

Honzo Pátý,
ted je v Kalifornii ještě tma. Jsem ranní pták a právě jsem doběhal.
Honza Čtvrtý

Vážený Honzo Čtvrtý,
…Četl jsem kdysi v tisku, že pravidelně ráno běháte, ale netušil, že začínáte už v noci. Je to obdivuhodné, přeji Vám k tomu pevné zdraví!
…děkuji Vám za bleskovou reakci, která mi podstatně usnadnila práci…
S pozdravem
Honza Pátý

Milý Honzo Pátý,
děkuji za laskavou message. Dodávka mezi Kalifornií a Evropou je spolehlivých osm dní.
Mějte se bezvadně, Váš Honza Čtvrtý

Dobrý den Jane Čtvrtý,
srdečně Vás zdravím a dovoluji si požádat o korekturu textu Lelia. V přiloženém programu hodláme nabídnout našemu obecenstvu celý text ve verzi originální, a také v českém a anglickém překladu. Sbor a sólisté budou zpívat francouzsky a italsky.
Předem díky za odpověď, Jan Druhý

Milý Jane Druhý,
teď, když čtu Váš e-mail, je jedna v noci po cestě z Olomouce, zdá se mi Liborův návrh velmi správný. Ani nevím, jestli máte můj pražský mobil: +420 XXX. Jsem Vám k dispozici 24 hodin denně, krom těch, co jsem právě na scéně.
Váš Jan Čtvrtý

Vážený Honzo Čtvrtý (v kopii Honza Třetí),
…part Lelia se samozřejmě zkrátí, ale to bude jistě ku prospěchu věci. Jak říká Libor Pešek, pojetí času před stoosmdesáti lety bylo trochu odlišné...
Děkuji, Váš Jan Druhý

Vážený Honzo Čtvrtý (v kopii Honza Druhý a Honza Pátý),
…s notovým materiálem nebude problém, texty máme rovněž, proberu s panem sbormistrem případné úpravy, podle Vašeho a Liborova nástinu.
Zdravím Vás, Honza Třetí

Janu Prvnímu (v kopii Janu Druhému, Třetímu a Pátému)
Pánové, představte si, jak si musí v naší společnosti připadat někdo, třeba se jménem Milan nebo Ota:)
Váš Jan Čtvrtý


Fenomén zvaný Honza