Peter, Paul and Mary a Richard + Richard

19. 03. 2010

ČNSO se v jednom týdnu ocitá na dvou pólech hudby.

ČNSO se v jednom týdnu ocitá na dvou pólech hudby.

Folkové pěvecké trio, Peter, Paul and Mary, slavné v letech šedesátých především, koncertovalo až do úmrtí Mary Travers. Zbylí členové, Peter Yarrow a Noel "Paul" Stokey se rozhodli jako poctu vydat nové verze starých hitů, doplněné symfonickými aranžemi, na kterých průběžně pracovali.
Nahrávka vznikla originálně - P a P vybrali z živých nahrávek z koncertů v celém světě hlasy tria a v pražském studiu ČNSO No. 1 "Gallery" k nim byl doplněn symfonický podklad. Svět chce být klamán, chtělo by se říct. Ale takto dnes pracují stovky interpretů a na vzniklé nahrávce to samozřejmě není vůbec znát. Hlasy tria Peter, Paul and Mary znějí i po letech stále zajímavě a Nároďák potvrdil svou osvědčenou profesionalitu.
V jejím bookletu praví dirigent a aranžér Robert DeCormier mj. toto:
"Dvě osmihodinové nahrávací frekvence s ČNSO proběhly nádherně. S orchestrem, který hrál, jakoby tyto americké písně měl v krvi, jako kdyby to byly české lidovky. A ukázal tak, jak mezinárodním jazykem hudba je." Nahrávka byla nazvána Prague Sessions a je poslední aktuální deskou tria. Mimořádný průnik do světových hudebních archivů!

V úterý, 23. března se v 19,30 vydá ČNSO zcela jiným směrem. Na abonentním koncertě pod vedením Macella Roty uvede Richardy Wagnera a Strausse. Růžového kavalíra a operní předehry Lohengrin, Tristan a Isolda a Parsifal. Náročný večer, protiváha nové nahrávce, ukázka interpretačního rozpětí a univerzální vybavenosti. Tento koncert zaznamená Česká televize a ve vysílání bude 17. 4. 2010 na ČT2 ve 20.00 hodin.

Peter, Paul and Mary a Richard + Richard