Veřejné rozloučení s Liborem Peškem

28. 11. 2022

Byl noblesní, pracovitý, měl smysl pro sebeironii, a jeho život byl naplněný hudbou. Český národní symfonický orchestr se veřejně rozloučí se svým šéfdirigentem Liborem Peškem. Pod taktovkou Petra Altrichtera zahraje ve Smetanově síni Obecního domu díla, která měl rád.

V neděli 23. října 2022 ve věku 89 odešel Libor Pešek, český dirigent, žák Karla Ančerla, Václava Smetáčka a Václava Neumanna. Šéfdirigent Českého národního symfonického orchestru, který působil nejen v Čechách, ale i v Holandsku nebo v Anglii jako dirigent Královského symfonického orchestru v Liverpoolu. Český národní symfonický orchestr pracoval s šéfdirigentem Liborem Peškem od roku 2007, a tato spolupráce se stala výjimečnou ať už koncerty v rámci abonentní řady, nebo skvělými úspěchy na pěti turné ve Velké Británii. Díky těmto koncertům získal orchestr velké renomé u britského publika.

Historickým počinem byl nahrávací maraton mezi lety 2007 až 2017, kdy se ČNSO podařilo spolu s Liborem Peškem nahrát komplet symfonií Gustava Mahlera.

6. prosince 2022 v 19:30 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze uskuteční spolu s rodinou a přáteli rozloučení s naším milým šéfdirigentem Liborem Peškem. Program koncertu bude sestaven z děl, která měl pan Pešek rád.

Antonín Dvořák – Slovanský tanec č. 16, op.72

Josef Suk – Pohádka, op.16 suita ze scénické hudby k dramatické pohádce

  • Radúz a Mahulena
  • O věrném milování Radúze a Mahuleny a jejich strastech
  • Hra na labutě a pávy
  • Smuteční hudba
  • Runy kletba a jak byla láskou zrušena


George Gershwin – Rapsodie v modrém
Marcel Javorček, klavír

Victor Young, Edward Heyman – When I Fall in Love
Jan Hasenöhrl, křídlovka

Český národní symfonický orchestr bude dirigovat Petr Altrichter.

Více informací na ticket@cnso.cz, +420 774 785 702.

Veřejné rozloučení s Liborem Peškem