Gospel
Sezona 2022 Prague Proms

Gospel


Smetanova síň Obecního domu

Účinkující

Jeremy Winston Chorale
Jeremy Scott Winston dirigent
Český národní symfonický orchestr

 

Za podpory

ALEF

Program

Hallelujah, You’re Worthy to be Praised, Judith McAllister
Going Home, arr. Jeremy Winston
I Will Bless the Lord, Tye Tribbett
Balm in Gilead, arr. Raymond Wise
Healing, Richard Smallwood
I’ve Got the Victory, Ricky Dillard
Come Alive (Největší showman, 2017),  Benj Pasek & Justin Paul
Joyful Joyful Lord, We Adore Thee (Sestra v akci 2, 1993), Mervyn Warren
Let There Be Peace on Earth, arr. Ricky Dillard
The Battle of Jericho, arr. Moses Hogan
I Love the Lord, Richard Smallwood
He's Got the Whole World in His Hands, arr. Margaret Bonds

Když si v prosinci 2012 americký prezident Barack Obama a jeho manželka Michelle objednali v Bílém domě vystoupení The Jeremy Winston Chorale, jeden z nejlepších gospelových sborů světa, přišel nevídaný úspěch. Do pracoviště prezidenta Spojených států amerických pak soubor z pochopitelných důvodů zavítal ještě několikrát.

Světoznámý sbor byl založen v roce 2012 a téhož roku vyhrál v kategorii gospel prestižní a největší světovou soutěž ve sborovém zpěvu The World Choir Games v americkém Cincinnati.  Od vítězství se tak uznávaný The Jeremy Winston Chorale objevil v mnoha mimořádných představeních a nesmazatelně zapsal do hudební komunity. 
Nebude tomu jinak ani v úterý 21. 6. 2022. Dirigent a umělecký šéf sboru Jeremy Scott Winston přiveze opět tento fenomenální pěvecký sbor do Prahy. Rodák z Philadelphie, vyhledávaný pedagog a držitel medaile Johna F. Kennedyho v rámci festivalu Prague Proms představil svůj gospelový sbor českému publiku již během léta 2015 a 2016. Tentokrát předvede ve Smetanově síni Obecního domu za doprovodu Českého národního symfonického orchestru hity jako Come Alive (Největší showman, 2017), Joyful Joyful Lord, We Adore Thee (Sestra v akci 2, 1993), I Got the Victory nebo I Love the Lord.