Hvězdy hollywoodské hudby na jednom pódiu
Mimořádné koncerty

Hvězdy hollywoodské hudby na jednom pódiu


Smetanova síň Obecního domu

Účinkující

Český národní symfonický orchestr
Jeff Beal, pětinásobný držitel EMMY 
Nan Schwartz, držitelka Grammy
Mychael Danna, oscarový skladatel 
Harry Gregson-Williams, jeden z nejžádanějších skladatelů současnosti 
Conrad Pope, Logan Jones, Christopher Young, Elia Cmiral, Chris Egan, Paul K Joyce, Antoni K. LazarkiewiczDominik Svoboda

Program

Melodie k seriálovému hitu House of Cards a filmům Harry PotterPodivuhodný příběh Benjamina Buttona, Hellraiser, Poslední souboj nebo Pinocchio

Zahajovací koncert mezinárodního Composers Summit Prague 2023 představí na jednom pódiu nejvěhlasnější skladatele filmové hudby v Hollywoodu. 

Hvězdní hosté v Praze osobně uvedou a oddirigují svá nejslavnější díla z filmové a seriálové tvorby v podání Českého národního symfonického orchestru.

Těšit se můžete věhlasné oceňované tvůrce jako je dvorní orchestrátor Johna Williamse Conrad Pope, mezi jehož díla patří Harry Potter a Relikvie smrti, Star Wars, Doba ledová, Indiana Jones, Matrix nebo Hobit. Autor hudby k filmům Noční můra v Elm Street nebo Spider-Man 3 Christopher Young, který je držitelem prestižní ceny BMI TV awards - Richard Kirk Award a byl mnohokrát nominován na Zlaté glóby nebo Emmy. Představí se také přední postava britského filmového zvuku Chris Egan, mezi jehož nejslavnější počiny patří Hellboy, Fantastická zvířata a kde je najít či Shazam. Nan Schwartz skladatelka, světově uznávaná orchestrátorka a nositelka Grammy za nejlepší instrumentální aranžmá k písni Here’s That Rainy Day od soulové legendy Natalie Cole, během své kariéry byla několikrát nominována na cenu Grammy i Emmy.  

Elia Cmíral český hudební skladatel působící v Hollywoodu, mezi jeho stěžejní dílo patří hudba k filmu Ronin či Habermannův mlýn. Legenda britské pohádkové hudby Paul K. Joyce, který složil melodii k nesmrtelnému seriálu Bořek stavitel či filmu Sněhová královna. Špičkový polský skladatel filmové hudby Antoni Komasa Lazarkiewicz, autor hudby k oceňovanému filmu Šarlatán. 

Harry Gregson-Williams britský skladatel, dirigent a hudební producent je jedním z nejvyhledávanějších a nejplodnějších skladatelů Hollywoodu. Za hudbu k oscarovému Shrekovi získal nominaci na prestižní cenu BAFTA. Nominován byl i na Zlatý glóbus a cenu Grammy a to za hudbu k filmu Andrewa Adamsona Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Do rozmanitého seznamu jeho děl řadíme například Klan Gucci, X-Men Origins: Wolverine, Mulan, Marťan, nebo Království nebeské. 

Mychael Danna světově uznávaný a oceňovaný hollywoodský hudební skladatel, který je známý především pro své originální mísení orchestrální a elektronické hudby. V roce 2013 obdržel Oscara a Zlatý glóbus za hudbu k filmu Pí a jeho život i cenu Emmy za minisérii World Without End. Mezi jeho stěžejní díla patří například hudba filmům Moneyball, Little Miss Sunshine, Addamsova rodina, 500 dní se Summer či k sérii New Amsterdam.

https://www.composers.cz