Koncert pro Libora Peška
Sezona 2023 Mimořádné koncerty

Koncert pro Libora Peška


Smetanova síň Obecního domu

Účinkující

Český národní symfonický orchestr
Petr Altrichter dirigent
Marcel Javorček klavír
Jan Hasenöhrl křídlovka

 

Foto: Jan Malíř

Program

Antonín Dvořák – Slovanský tanec č. 16, op.72
Josef Suk – Pohádka, op.16
suita ze scénické hudby k dramatické pohádce Radúz a Mahulena

  • O věrném milování Radúze a Mahuleny a jejich strastech
  • Hra na labutě a pávy
  • Smuteční hudba
  • Runy kletba a jak byla láskou zrušena

George Gershwin – Rapsodie v modrém
Victor Young, Edward Heyman – When I Fall in Love

Byl noblesní, pracovitý, měl smysl pro sebeironii, a jeho život byl naplněný hudbou. Český národní symfonický orchestr se veřejně rozloučí se svým šéfdirigentem Liborem Peškem. Pod taktovkou Petra Altrichtera zahraje ve Smetanově síni Obecního domu díla, která měl rád.

V neděli 23. října 2022 ve věku 89 odešel Libor Pešek, český dirigent, žák Karla Ančerla, Václava Smetáčka a Václava Neumanna. Šéfdirigent Českého národního symfonického orchestru, který působil nejen v Čechách, ale i v Holandsku nebo v Anglii jako dirigent Královského symfonického orchestru v Liverpoolu. Český národní symfonický orchestr pracoval s šéfdirigentem Liborem Peškem od roku 2007, a tato spolupráce se stala výjimečnou ať už koncerty v rámci abonentní řady, nebo skvělými úspěchy na pěti turné ve Velké Británii. Díky těmto koncertům získal orchestr velké renomé u britského publika.

Historickým počinem byl nahrávací maraton mezi lety 2007 až 2017, kdy se ČNSO podařilo spolu s Liborem Peškem nahrát komplet symfonií Gustava Mahlera.

6. prosince 2022 v 19:30 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze uskuteční spolu s rodinou a přáteli rozloučení s naším milým šéfdirigentem Liborem Peškem. Program koncertu bude sestaven z děl, která měl pan Pešek rád. 

Více informací na ticket@cnso.cz, +420 774 785 702.