Andrea Bocelli
Sezona 2024 Mimořádné koncerty klasika

Andrea Bocelli


O2 arena, Praha

Účinkující

Andrea Bocelli, tenor
Český národní symfonický orchestr
Steven Mercurio, dirigent
Smíšený sbor ČNSO

Program

Slavné operní arie a romantické písně

Italský tenorista Andrea Bocelli se po řadě vyprodaných koncertů vrací 13. ledna 2024 do pražské O2 areny, kde vystoupí opět spolu s Českým národním symfonickým orchestrem a vzácnými hosty.

Andrea Bocelli v rozhovoru pro Radiožurnál před časem pochválil a ocenil české publikum: „Vždy, když přijedu do Prahy, a zjistím, že koncertní sál je vyprodaný, tak je to pro mě radostným důkazem, že mne má české publikum rádo a že se na mě těší. A také díky tomuto vztahu mám na Prahu a české publikum pokaždé velice dobré vzpomínky.” V interview pro TV Prima, během nahrávání s Českým národním symfonickým orchestrem, se pak Bocelli rozhovořil o tom, jak je klasická hudba a kultura obecně důležitá pro duševní i duchovní rozvoj. Svému publiku, a zejména pak mladým lidem, adresoval tento důležitý apel: „Bez kultury by lidstvo upadlo do ignorace, která vede k tomu, že se lidé stávají otroky něčeho nebo někoho, a to je velmi nebezpečné. Studujte, učte se, snažte se věci pochopit, pochopit svět, dívat se na něj nezaujatým pohledem, snažte se toho vstřebat co nejvíce.”

V nejtemnějších časech roku 2020, kdy vrcholila celosvětová pandemie covidu, přinesl tento srdečný, empatický umělec svým posluchačům naději a sílu těžké období překonat symbolickým online přenosem z liduprázdného Milánského dómu. Koncert sledovalo neuvěřitelných 28 milionů lidí po celém světě a Maestro na něj o půl roku později navázal neméně skvostným a divácky úspěšným online vystoupením Believe in Christmas v Teatro Regio di Parma, kde spolu s ním debutovala Bocelliho tehdy osmiletá dcera Virginia písní Hallelujah od Leonarda Cohena.

Uvádí: JV Classics a Bestsport, a.s.
Vstupenky: oficiální prodejní siť Ticketmaster a Ticketportal

https://www.ticketmaster.cz/artist/andrea-bocelli-vstupenky/4434
https://www.ticketportal.cz/event/ANDREA-BOCELLI