Jan Hasenöhrl & spousta přátel
Sezona 2024 Mimořádné koncerty klasika Film Jazz

Jan Hasenöhrl & spousta přátel

Klasika, Film a Jazz


Smetanova síň Obecního domu

Účinkující

Český národní symfonický orchestr
The Loop Jazz Orchestra
Steven Mercurio, dirigent
Jeremy Scott Winston, William Ramsey, Candace Potts, LaVonte Heard, zpěv
Aleš Bárta, varhany
Michael Kocáb, zpěv
Radek Pastrňák, kytara, zpěv
a další
 
 
Foto: Reflex / Nguyen Phuong Thao

Program

Henry Purcell, Aaron Copland, Chet Baker, Bobby Shew, Ennio Morricone, Vladimir Cosma
a další

Hudba je mostem mezi naším životem a představami. Dává odvahu, sílu, utváří naši osobnost. Hudba je inspirace. Díky ní můžeme uniknout do našeho světa, kde se cítíme v bezpečí. Hudba ale především spojuje. A přesně o tom jsme se mohli přesvědčit v průběhu posledních třiceti let trvání Českého národního symfonického orchestru.

Během této éry jsme měli možnost setkat se s nepřeberným množstvím českých a světových interpretů, a naše spolupráce se následně přetavila v přátelství. Toho si nesmírně vážíme. Proto jsme pro naše příznivce připravili mimořádný koncert Jan Hasenöhrl & spousta přátel. Posluchači si budou moci ve Smetanově síni Obecního domu vyslechnout nejen skvělou hudbu, ale pocítit, že hudba skutečně spojuje. 

Více snad už jen slovy hostitele Jana Hasenöhrla: „Na tento koncert se velmi těším, už proto, že, jak napovídá název, se potkám na podiu se spoustou svých přátel. Za pětačtyřicet let v branži jich bylo opravdu dost, a to zejména během tří dekád existence ČNSO. Koncert je ohlédnutím za roky a za lidmi, které jsem měl to štěstí potkat a hrát s nimi. A tak po barokní a klasické hudbě bude následovat podmanivá hudba Ennia Morriconeho a Vladimira Cosmy. Lalo Schifrin, jazzman a autor hudby k filmu Mission Impossible, nás plynule přenese do krajiny jazzu. Skladby Bobbyho Shewa a Vince Mendozy připomenou pro mne nezapomenutelné projekty.“