Pán prstenů: Dvě věže
Sezona 2024 Mimořádné koncerty Film

Pán prstenů: Dvě věže


O2 universum, Praha

Účinkující

Český národní symfonický orchestr
Shih-Hang Young, dirigent
Kühnův smíšený sbor
Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy
Zahraniční hosté

Program

Unikátní filmové představení za doprovodu živé hudby oscarového skladatele Howarda Shorea

Putování „společenstva prstenu“ pokračuje. Hobiti, elfové, skřeti a trpaslíci ožijí na obřím filmovém plátně za doprovodu Českého národního symfonického orchestru, sborů a zahraničních sólistů. Velkolepá projekce se uskuteční hned dvakrát, a to v pátek 22. 3. a v sobotu 23. 3. 2024 v moderním koncertním sále O2 universum Praha.

Velkofilm Pán prstenů: Dvě věže, natočený podle knihy J. R. R. Tolkiena, měl v České republice premiéru 16. 1. 2003 a návštěvnost tehdy dosáhla tři čtvrtě milionu diváků. Od jeho uvedení uplynulo sice již přes 20 let, nicméně toto přelomové dílo nic neztratilo na divácké oblibě. Naopak, nové a nové generace obdivují jeho dokonalost. Hudbu k trilogii složil slavný skladatel Howard Shore: „Velký rozsah hudby vyžaduje symfonický orchestr, smíšený sbor, chlapecký sbor a instrumentální a vokální sólisty zpívající v Tolkienových literárních jazycích, ale samozřejmě i v angličtině,“ popisuje autor.

Hudba Pána prstenů je řazena mezi nejkomplexnější díla na poli filmové hudby. Styly a nástroje z různých koutů světa dokreslují a charakterizují jednotlivé prvky Tolkienovy ságy. Navždy již zřejmě zůstane nejslavnější prací Howarda Shorea, který za ni obdržel hned dva Oscary (za Společenstvo prstenu a Návrat krále). Třetím Oscarem pak byla oceněna závěrečná píseň Into the West, kterou nazpívala Annie Lennox.

Uvádí: JV Classics, s. r. o.

 

Vstupenky: oficiální prodejní síť Ticketmaster a Ticketportal.