Pán prstenů: Návrat krále
Sezona 2024 Mimořádné koncerty Film

Pán prstenů: Návrat krále


O2 universum, Praha
Koupit vstupenky

Účinkující

Český národní symfonický orchestr
Smíšený a chlapecký sbor
Zahraniční hosté

Program

Unikátní filmové představení za doprovodu živé hudby oscarového skladatele Howarda Shorea

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového skladatele Howarda Shorea v podání Českého národního symfonického orchestru, sborů a zahraničních sólistů. Koncerty s velkolepou filmovou projekcí se uskuteční v moderním koncertním sále O2 universum Praha.

Film Pán prstenů: Návrat krále, natočený podle knihy J. R. R. Tolkiena, měl v České republice premiéru 15. 1. 2004. Jeho návštěvnost dosáhla tři čtvrtě milionu diváků. Od jeho uvedení uplynulo sice již přes 20 let, nicméně toto přelomové dílo nic neztratilo na divácké oblibě. Naopak, nové a nové generace obdivují jeho dokonalost. Nádhernou hudbu k celé trilogii složil Howard Shore, který za ni obdržel hned dva Oscary (za Společenstvo Prstenu a Návrat krále). Třetím Oscarem pak byla oceněna závěrečná píseň celé ságy Into the West, kterou nazpívala slavná Annie Lennox.

Filmový Návrat krále obdržel jedenáct Oscarů a zařadil se tím do síně slávy filmů s nejvyšším počtem zlatých sošek. Režiséra Petera Jacksona završení epické trilogie již navždy usadilo na trůn tvůrců fantasy filmů a jeho jméno se vrylo do paměti milionům lidí po celém světě. Sám Tolkien označil své knihy ze Středozemě za dílo, o kterém si myslí, že je nelze převést na filmové plátno. Produkční tým v čele s Peterem Jacksonem se vší láskou a úctou k tomuto dílu dokázali opak a díky nim tak máme možnost nyní shlédnout celou trilogii Pán prstenů v HD kvalitě. ,,Pán prstenů byl od dětství moje srdcová záležitost, možnost převést tento svět na filmové plátno byla zároveň i splněním mého snu“, nechal se slyšet Jackson v jednom z rozhovorů po premiéře Návratu krále.

Uvádí: JV Classics, s. r. o.

Vstupenky: oficiální prodejní síť Ticketmaster a Ticketportal