Lucienne Renaudin Vary & Komorní sólisté ČNSO
Sezona 2024 Prague Proms

Lucienne Renaudin Vary & Komorní sólisté ČNSO


Anežský klášter

Účinkující

Komorní sólisté ČNSO
Alexej Rosík, umělecký vedoucí
Lucienne Renaudin Vary,
Jiří Houdek, Jan Hykrda, trubky

Program

Ouvertura (Suita) fis moll (výběr) –  Georg Philipp Telemann
Koncert pro trubku c moll – Alessandro Marcello
Braniborský koncert č. 3 G dur (výběr) – Johann Sebastian Bach
Koncert pro dvě trubky C dur – Antonio Vivaldi
Koncert pro tři trubky D dur – Georg Philipp Telemann

Není tomu tak dávno, co hudební svět zaujala mladá francouzská trumpetistka Lucienne Renaudin Vary, která za svoji poměrně krátkou dosavadní kariéru dokázala to, co jiný nestihne za celý život. 

Narodila se v roce 1999 a již v lednu 2010 získala první cenu v soutěži Selmer-Le Parnasse. Ačkoli jí bylo pouhých 11 let, následovala třetí cena na soutěži Concours Européen des Jeunes Trompettistes v Alençonu, tentokrát však v kategorii 14–17 let. Její ohromující virtuozita a vyspělost byly odměněny prvními cenami na všech soutěžích, kterých se zúčastnila. Je jedinou hudebnicí, která vyhrála Concours de Petites Mains Symphoniques v kategorii klasika i jazz. Díky svému talentu byla zvána jako sólová hráčka na tak prestižní festivaly, jako jsou Mezinárodní festival Vladimira Spivakova v Moskvě a Festival Classique au Vert. Spolupracovala rovněž s London Chamber Orchestra nebo Vladimirem Ashkenazym.

Nyní skvělá Lucienne Renaudin Vary vystoupí v rámci festivalu Prague Proms na koncertě v Anežském klášteře. Doprovázet ji budou Komorní sólisté ČNSO pod vedením uměleckého vedoucího Alexeje Rosíka. Jejími sólovými partnery se stanou dva čeští trumpetisté, vynikající Jiří Houdek a Jan Hykrda. Posluchači se mohou těšit na díla A. Vivaldiho, A. Marcella a GPhTelemanna.