Český národní symfonický orchestr má Grammy!

06. 04. 2022

Český národní symfonický orchestr zabodoval na prestižním oceňování, které každoročně uděluje Národní akademie hudebního umění a věd ve Spojených státech amerických. Na akci, která se konala v noci z neděle 3.4. na pondělí 4.4. 2022 středoevropského času, získal hudební cenu Grammy za skladbu To The Edge of Longing z desky Freedom Over Everything Vince Mendozy.

Video

Vyhlášení vítěze naší kategorie začíná v čase 37:22


Vince Mendoza obdržel dvě nominace za dvě skladby z desky Freedom Over Everything, kterou nahrál společně s Českým národním symfonickým orchestrem. V kategorii nejlepší aranžmá, nástroje a zpěv nominaci proměnil. Do projektu s Českým národním symfonickým orchestrem přispěli hvězdní hosté: rapper Black Thought ze skupiny Roots, sopranistka Julie Bullock, saxofonista Joshua Redman a bubeník Antonio Sánchez, a inspirován byl současnou situací v USA. Iniciátorem projektu a producentem desky je Jan Hasenöhrl.


“Cesta za Grammy započala pro ČNSO před 6 lety. Všechny skladby na CD Freedom over everything byly poptány mnou a ČNSO, jsme jedinými producenty tohoto CD! Jsme pyšní a vděční jak Vincovi, tak BMG za pomoc při vydání CD,” dodal ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.

Český národní symfonický orchestr má Grammy!