Český národní symfonický orchestr nahrál hudbu k filmu Freaks Out

15. 11. 2021

V těchto dnech vstoupil do kin italský historicko-fantasy film Freaks Out režiséra Gabriela Mainettiho. Čtyři přátelé, Matilde (Aurora Giovinazzo), Cencia (Pietro Castellitto), Fulvia (Claudio Santamaria) a Maria (Giancarlo Martini) pracují v cirkusu provozovaném Israelem (Giorgio Tirabassi), který je pro ně nejen šéfem, ale i jejich pomyslným otcem.

 

Děj se odehrává v Římě v roce 1943, přímo uprostřed druhé světové války, kdy je město dějištěm bombových útoků mezi nacisty a spojenci. Matilde, Cencio, Fulvio a Mario se proto náhle ocitnou bez toho, co měli předtím, cirkus, který byl synonymem rodiny a bezpečí. Bez smyslu života, jenž se začíná hroutit pod krutými ranami války.

Hudbu k filmu složil Michele Braga a nahrál ji Český národní symfonický orchestr. Hudba stejně jako jeho příběh překračující klasické žánry, kombinuje historii s fantazií a minulost s budoucností. Příkladem může být scéna, ve které hlavní postava Franz, povýšený nacista, hraje na piano skladbu Creep od Radiohead ve stylu Rachmaninova. Či známá lidová partyzánská píseň Bella Ciao, která se pojí s hudbou avantgardní.

Film Freaks Out byl přihlášen do hlavní soutěže na 78. mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách a získal cenu za nejlepší soundtrack v soutěži Sountrack Star Award 2021.

Sountrack Star Award je soutěž udílená v rámci Benátského festivalu, prvním oceněným byl Ennio Morricone za své celoživotní dílo.

 

Freaks Out poster
Český národní symfonický orchestr nahrál hudbu k filmu Freaks Out