ČNSO přichází s nahrávkou Straussových děl

29. 09. 2022

Český národní symfonický orchestr pod vedením svého šéfdirigenta Stevena Mercuria vydává desku skladeb Richarda Strausse.

Maestro Steven Mercurio a Český národní symfonický orchestr oceněný cenou Grammy přichází s novou nahrávkou. Jedná se o mistrovská díla Richarda Strausse. Na desce najdeme nahrávku Straussových Metamorfóz, která vznikla v roce 2014 jako jedna z prvních ČNSO s nynějším šéfdirigentem orchestru Stevenem Mercuriem. Následovala nahrávka Smrti a vykoupení, fatálního díla, které je dirigentovou oblíbenou skladbou. Tento projekt znamenal mimo jiné i návrat k nahrávání symfonické hudby pro ČNSO, a to po skvělých dvou dekádách spolupráce s labelem JVC Tokyo, pro který ČNSO nahrál bezmála sto titulů s klasickým symfonickým repertoárem.

Strauss složil Metamorfózy ke konci druhé světové války jako tryznu za spoušť, kterou nacistický režim za sebou zanechal. Smrt a vykoupení zkomponoval ve svých pětadvaceti letech. Obě tyto skladby plné pozdně romantického orchestrálního mistrovství, barevné instrumentace a zářivé virtuozity byly realizovány s nahrávací společností Mega Dimensional Sound™ od Audiophile Society.

První dojmy z ojedinělé nahrávky na sebe nenechaly dlouho čekat. Huntley Dent z Fanfare Magazine napsal: “Mercuriovy interpretace jsou stejně nádherné jako neočekávané. Zvuk orchestru je křišťálově čistý, precizní a průhledný. Jde o jedinečnou kombinaci dokonalého zvuku a vynikajících výkonů hudebníků.“

ČNSO přichází s nahrávkou Straussových děl