Hollywoodské hvězdy představily s ČNSO svá nejslavnější díla

28. 04. 2023

14. a 18. dubna 2023 proběhly dva velkolepé koncerty v rámci mezinárodního Composers Summit Prague 2023. Na jednom pódiu se představili nejproslulejší skladatelé filmové hudby v Hollywoodu. Hvězdní hosté v Praze osobně uvedli a oddirigovali svá nejslavnější díla z filmové a seriálové tvorby v podání Českého národního symfonického orchestru.

Ve Smetanově síni Obecního domu při Composers Summit Prague 2023 vystoupili věhlasní oceňovaní tvůrci Hollywoodu. Dvorní orchestrátor Johna Williamse Conrad Pope, mezi jehož díla patří Harry Potter a Relikvie smrti, Star Wars, Doba ledová, Indiana Jones, nebo Matrix, autor hudby k filmům Noční můra v Elm Street nebo Spider-Man 3 Christopher Young, který je držitelem prestižní ceny BMI TV awards-Richard Kirk Award a byl mnohokrát nominován na Zlaté glóby nebo Emmy, přední postava britského filmového zvuku Chris Egan, skvělá skladatelka Nan Schwartz či pětinásobný držitel EMMY Jeff Beal. Posluchači se mohli také seznámit s hudbou Elia Cmírala, českého hudebního skladatele působícího v Hollywoodu, nebo Paula K. Joyce, legendy britské pohádkové hudby. Před orchestr se postavili ale i tvůrci Logan Jones a Dominik Svoboda. Nechyběl špičkový polský skladatel Antoni Komasa Lazarkiewicz a jeden z nejvyhledávanějších a nejplodnějších skladatelů Hollywoodu Harry Gregson-Williams, který za hudbu k oscarovému Shrekovi získal nominaci na prestižní cenu BAFTA. Nominován byl i na Zlatý glóbus a cenu Grammy. V neposlední řadě se představil i Mychael Danna, světově uznávaný a oceňovaný hollywoodský hudební skladatel, který v roce 2013 obdržel Oscara a Zlatý glóbus za hudbu k filmu Pí a jeho život i cenu Emmy za minisérii World Without End.

Všechna díla doprovodil Český národní symfonický orchestr a ikonické skladby byly doplněny filmovou projekcí. Nabitá Smetanova síň byla svědkem nevídané podívané.

Hollywoodské hvězdy představily s ČNSO svá nejslavnější díla