Světové hvězdy filmové hudby v Praze osobně odehrají svá nejznámější díla

17. 12. 2023

Pražský koncert Spectacular Music of Hollywood představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Titulní melodie oceňovaných filmů jako Star Wars, Iron Man 2 či Pošťák, skladby z nejúspěšnějšího seriálu na Apple TV Ted Lasso nebo ikonická hudba z proslulé videohry Assassin’s Creed zazní v podání ČNSO. Smetanova síň Obecního domu se za doprovodu jedinečných projekcí rozezní 18. dubna 2024.

Vstupenky na koncert zakoupíte přes TICKETPORTAL.

Zahajovací koncert Composers Summit Prague 2024 na svém třetím ročníku přivítá nové tváře. Mezi významné osobnosti patří držitel tří cen Emmy John Debney, který osobně oddiriguje dobrodružnou hudbu z marvelovského Iron Man 2 nebo pohádkové tóny z výběru Disney studia. Praha přivítá i velikána gamingové hudby, dánský skladatel Jasper Kyd uvede tajemné melodie populární videohry Assassin's Creed. Těšit se můžete i na zástupce seriálové tvorby, Tom Howe představí hudbu z úspěšného Apple TV snímku Ted Lasso, na které spolupracoval s úspěšným hudebníkem Marcusem Mumfordem z folk-rockové kapely Mumfod & Sons.

Zazní také ikonické melodie z filmové série Star Wars, které uvede dvorní orchestrátor Johna Williamse, Conrad Pope, ten stojí po jeho boku více než 30 let. Za jeho celoživotní přínos filmové hudbě bude v průběhu koncertu oceněn cenou ČSFD. Součástí programu bude i hudba z oscarového filmu Pošťák, kterou oddiriguje orchestrátorka a držitelka Grammy Nan Schwartz, jež na tomto díle spolupracovala s významným skladatelem Luisem Bacalovem.

Těšit se dále můžete na oscarového skladatele Mychaela Dannu, nebo na melodii z dramatického snímku Raymond & Ray, kterou uvede její autor Jeff Beal.

Vystoupí rovněž mistr hororu Christopher Young, český skladatel působící v Hollywoodu Elia Cmiral, hudební skladatel a dirigent sídlící v Abbey Road Chris Egan nebo autor hudby k animovanému seriálu Bořek stavitel, Paul K Joyce.

V průběhu večera bude předána i cena OSA pro mladé nadané skladatele, kterou získá vítěz skladatelské soutěže, ta proběhne pod záštitou Ochranného svazu autorského a Composers Summit Prague. O vítězi rozhodne Advisory Board složená z vážených hostů summitu. Zvýhodněné akreditace na summit zakoupíte na webu www.composers.cz.

 

KONTAKT PRO PRESS:

Eliška Kulhánková
eliska@soundsgate.com
+420 606 546 588
www.soundsgate.com

Světové hvězdy filmové hudby v Praze osobně odehrají svá nejznámější díla