Naši drazí posluchači,

velice děkujeme za Vaši přízeň po uplynulé čtvrtstoletí. Společně začínáme další, již dvacátou sedmou sezónu, a my si dovolíme sdělit vám na jejím počátku změnu, která nás čeká.

Je jí odchod Libora Peška, který stál v našem čele nezapomenutelných dvanáct let, na zasloužený odpočinek. Vystřídá jej americký dirigent Steven Mercurio, jehož učitelem byl legendární Leonard Bernstein. Mercuriova univerzalita a hudebnost okouzlila orchestr natolik, že si jej vybral na post šéfdirigenta.

Liborovi Peškovi moc a moc děkujeme za všechny krásné koncerty a nahrávání, za neopakovatelnou atmosféru při práci s orchestrem, a přejeme hodně zdraví a dlouhá léta.

I v letech 2019 a 2020 čekají ČNSO zahraniční turné, opět vyrazíme do Velké Británie, do Japonska a do Skandinávie, zahrajeme na Proms Prague.

Ale nezapomeneme na abonentní koncerty, kterých vám připravíme celkem pět. A řadu mimořádných koncertů, které vás potěší.


Na shledanou se těší

Jan Hasenöhrl
ředitel ČNSO

Steven Mercurio a Libor Pešek

Steven Mercurio a Libor Pešek (Foto Martin Bank)

Steven Mercurio

Dirigenti ČNSO

Tým dirigentů v čele s šéfdirigentem Stevenem Mercuriem podtrhuje výjimečnost ČNSO. Každá z těchto osobností je odborníkem na žánry, které náš orchestr prezentuje.

Číst více

Obecní dům

Národní kulturní památka Obecní dům patří k nejvýznamnějším secesním stavbám v Praze. Nachází se v samotném centru Prahy, v těsném sousedství Prašné brány.

Číst více
Obecní dům