Koncert vítězů Azrieliho nadace
27. sezona

Koncert vítězů Azrieliho nadace

I. abonentní koncert


Smetanova síň Obecního domu
Předplatit sezonu

Účinkující

Sharon Azrieli soprán
Lara St. John housle

COULOIR:
Ariel Barnes
violoncello
Heidi Krutzen harfa

Steven Mercurio dirigent 
Český národní symfonický orchestr

The Azrieli Foundation

Program

Leon Stein​​​​​​​ – „Dance of the Joyous“ ze Three Hassidic Dances
Srul Irving Glick – „Let Him Kiss Me“ a „How Beautiful You Are My Love“ ze Seven Tableaux z cyklu The Song of Songs (aranže Francois Vallières)
Avner Dorman – Nigunim pro housle a orchestr

— Přestávka —

Kelly-Marie Murphy​​​​​​​ – En el escuro es todo uno (Tma vše mění v jediné) pro violoncello a harfu
Gustav Mahler​​​​​​​ – “Adagio” ze symfonie č. 10

Skvělá kanadská sopranistka Sharon Azrieli po dvou letech opět zavítá do Smetanovy síně a přiveze s sebou několik výjimečných sólistů, kteří představí díla vítězů cen nadace mecenáše umění a filantropa Davida Azrieliho. Vyslechneme si i vítězné dílo Avnera Dormana. Jeho houslový koncert je virtuózní skladbou, kde sólový hlas doplňuje bohatá orchestrální barva.

Kanadská houslistka Lara St. John sólově vystoupila s prestižními světovými orchestry, např. Clevelandským symfonickým orchestrem nebo Filadelfským symfonickým orchestrem.

Ve druhé půlce koncertu zazní také Adagio z 10. symfonie Gustava Mahlera a dvojkoncert pro harfu a violoncello skladatelky Kelly-Marie Murphyové: En el escuro es todo uno, ve kterém se představí kanadské duo COULOIR.

Díky vybudované prestiži ocenění Azrieli Prize slibuje program koncertu podobně strhující zážitek jako předloňské vystoupení fenomenálního klarinetisty Davida Krakauera.