Koncert vítězů Azrieliho hudebních cen
27. sezona klasika

Koncert vítězů Azrieliho hudebních cen

I. abonentní koncert


Smetanova síň Obecního domu

Účinkující

Sharon Azrieli soprán
Lara St. John housle

COULOIR:
Ariel Barnes
violoncello
Heidi Krutzen harfa

Steven Mercurio dirigent 
Český národní symfonický orchestr

The Azrieli Foundation

Program

Leon Stein​​​​​​​ – „Dance of the Joyous“ ze Three Hassidic Dances
Srul Irving Glick – „Let Him Kiss Me“ a „How Beautiful You Are My Love“ ze Seven Tableaux z cyklu The Song of Songs (aranže Francois Vallières)
Avner Dorman – Nigunim pro housle a orchestr

— Přestávka —

Kelly-Marie Murphy – En el escuro es todo uno (Tma vše mění v jediné) pro violoncello, harfu a orchestr
Gustav Mahler​​​​​​​ – “Adagio” ze symfonie č. 10

Skvělá kanadská sopranistka Sharon Azrieli po dvou letech opět zavítá do Smetanovy síně a přiveze s sebou několik výjimečných sólistů, kteří představí díla vítězů Azrieliho hudebních cen, poskytnutých Azrieliho nadací. Vyslechneme si i vítězné dílo Avnera Dormana. Jeho druhý houslový koncert je virtuózní skladbou, kde sólový hlas doplňuje bohatá orchestrální barva.

Kanadská houslistka Lara St. John sólově vystoupila s prestižními světovými orchestry, např. Clevelandským symfonickým orchestrem nebo Filadelfským symfonickým orchestrem.

Ve druhé půlce koncertu zazní také Adagio z 10. symfonie Gustava Mahlera a dvojkoncert pro harfu a violoncello skladatelky Kelly-Marie Murphyové, En el escuro es todo uno, ve kterém se představí kanadské duo COULOIR.

Díky vybudované prestiži ocenění Azrieli Music Prizes slibuje program koncertu podobně strhující zážitek jako předloňské vystoupení fenomenálního klarinetisty Davida Krakauera.