Koncert vítězů Azrieliho nadace
27. sezona

Koncert vítězů Azrieliho nadace

I. abonentní koncert


Smetanova síň Obecního domu
Předplatit sezonu

Účinkující

Sharon Azrieli soprán
Lara St. John housle
Ariel Barnes violoncello
Heidi Krutzen harfa
Steven Mercurio dirigent 
Český národní symfonický orchestr

Program

Leon Stein​​​​​​​ – „Dance of the Joyous“ ze Three Hassidic Dances
Srul Irving Glick – „Let Him Kiss Me“ a „How Beautiful You Are My Love“ ze Seven Tableaux z cyklu The Song of Songs (aranže Francois Vallières)
Avner Dorman – Nigunim pro housle a orchestr

— Přestávka —

Kelly-Marie Murphy​​​​​​​ – En el escuro es todo uno (Tma vše mění v jediné) pro violoncello a harfu
Gustav Mahler​​​​​​​ – “Adagio” ze symfonie č. 10

Skvělá kanadská sopranistka Sharon Azrieli po dvou letech opět zavítá do Smetanovy síně a přiveze s sebou několik výjimečných sólistů, kteří představí díla vítězů cen nadace mecenáše umění a filantropa Davida Azrieliho. Vyslechneme si i vítězné dílo Avnera Dormana. Jeho houslový koncert je virtuózní skladbou, kde sólový hlas doplňuje bohatá orchestrální barva.

Kanadská houslistka Lara St. John sólově vystoupila s prestižními světovými orchestry, např. Clevelandským symfonickým orchestrem nebo Filadelfským symfonickým orchestrem.

Ve druhé půlce koncertu zazní také Adagio z 10. symfonie Gustava Mahlera a dvojkoncert pro harfu a violoncello skladatelky Kelly-Marie Murphyové:  En el escuro es todo uno.

Díky vybudované prestiži ocenění Azrieli Prize slibuje program koncertu podobně strhující zážitek jako předloňské vystoupení fenomenálního klarinetisty Davida Krakauera.