Dan Brown – Wild Symphony
Mimořádné koncerty

Dan Brown – Wild Symphony


Smetanova síň Obecního domu


Poprvé v Praze
#1 New York Times Nejprodávanější autor Šifry mistra Leonarda

Účinkující

Český národní symfonický orchestr
Kryštof Marek, dirigent
Dan Brown, mluvené slovo EN
Markéta Děrgelová, mluvené slovo CZ

Program

Wild Symphony, Dan Brown

Hudební a obrazové dobrodružství nejen pro děti. Autor hudby předčítá úryvky ze své stejnojmenné knihy za doprovodu orchestru. Zážitek bude umocněn obrazovou projekcí bohatých ilustrací knihy.

Asi těžko budeme mezi námi hledat někoho, kdo by nečetl nebo alespoň neviděl vzrušující příběhy, balancující mezi náboženstvím a vědou, které tak působivým způsobem podal ve svých dílech Dan Brown. Pozvat jej k osobní účasti na vystoupení v Praze byl skvělý nápad realizačního týmu Českého národního symfonického orchestru, který tentokrát představí Brownův nadčasový skladatelský debut, nazvaný Wild Symphony.

Dan Brown, preferující vždy příběh, založený na rytmu a rozpletení rébusu , protentokrát v roli autora hudby představuje příběhy Maestra Myšáka a jeho vzrušující hudební dobrodružství se svými zvířecími přáteli. Zvláštní formát, založený na krásně ilustrované obrázkové publikaci, kombinované s možností poslechu na základě získané aplikace cestou QR kódu, je věnován nejenom vnímavým dětem každého věku.

Vybraná zvířátka jsou vedle vydařeného vyobrazení představována také hudební vizí autora, realizované orchestrem vždy bezprostředně po přečtení textu, věnovaného příslušnému zvířecímu druhu. To umožňuje posoudit, do jaké míry se autorovo hudební vyjádření v jednotlivých případech shoduje s představou posluchače.

Na našem koncertu ale chytrý telefon potřebovat nebudete, text Vám nebude číst nikdo jiný, než osobně sám velký Dan Brown, v českém podání pak Markéta Děrgelová, a hudbu zprostředkuje Český národní symfonický orchestr.

Partner koncertu