Čelisti
Mimořádné koncerty

Čelisti

Symphonic Cinema CNSO:


Smetanova síň Obecního domu

Účinkující

Ben Palmerdirigent
Český národní symfonický orchestr

Program

Čelisti

Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Nikdo netuší, že pod hladinou čeká obrovský bílý žralok. Brzy si nalezne první oběť, posléze další a další. Zástupci města se zprvu vše snaží utajit, nakonec s napětím čekají, až se objeví někdo, kdo rybu zabije. Na moře vyplouvají tři muži, ichtyolog Hooper, lovec žraloků Quint a šéf místní policie Brody, aby zkusili své štěstí.

Slavný film o lovu na nebezpečného žraloka — podle knihy Petera Benchleye — natočil režisér Steven Spielberg, kterému přinesl světovou proslulost. Do budoucnosti tím získal také obrovskou tvůrčí a finanční svobodu. Film získal tři Oscary: za hudbu (John Williams), za střih (Verna Fieldsová) a zvuk (John R. Carter, Roger Heman Jr., Robert L. Hoyt, Earl Mabery). Světová kinematografie objevila nový fenomén a díky neobyčejnému komerčnímu úspěchu studio Universal brzy přišlo s dalšími dvěma volnými pokračováními.

Jestli bude na našem koncertě někdo, kdo snímek neviděl, teprve při reakcích publika v závěru pochopí, jak dokonale se tvůrcům podařilo vygradovat atmosféru do maximální výše. Filmové plátno nad orchestrem má osm metrů, stejně jako žralok…