E.T. – Mimozemšťan
Zrušeno
Mimořádné koncerty

E.T. – Mimozemšťan

Symphonic Cinema CNSO:


Smetanova síň Obecního domu

Vážení posluchači a příznivci projektu ČNSO Symphonic Cinema,

bohužel, z technických důvodů nebude možné přivítat Mimozemšťana E.T.. Uděláme vše pro to, abychom se mohli v budoucnu k projektu vrátit.

Pro navrácení vstupného nás, prosíme, kontaktujte na ticket@cnso.cz nebo +420 774 377 523.

Účinkující

Ben Palmer, dirigent
Český národní symfonický orchestr

Program

E.T. – Mimozemšťan​​​​​​​

Nedaleko předměstí Los Angeles přistála kosmická loď mimozemšťanů. Podivné postavičky se rozešly sbírat vzorky do okolí a jedna z nich se dostala až na kraj lesa. Okouzlena světly velkoměsta zapomněla na své poslání. Proto se nedostala včas na palubu a uvízla na naší planetě.

Úkryt nalezl mimozemšťan v kůlně nejbližšího domu a tady ho objevil desetiletý Elliot, který ho představil i svým sourozencům. Stali se z nich kamarádi, ale tomu malému, kterému děti začaly říkat E.T., se strašně stýská po domově a chce stůj co stůj s těmi „svými“ navázat spojení. Nezdaří se a E.T. se rozstoná. V té době už je jeho úkryt vypátrán a nemocný mimozemšťánek se ocitne v rukou vědců. Z hodiny na hodinu chřadne až přístroje konstatují jeho smrt. Jen Elliotovi dá najevo, že tomu tak není a že se mu podařilo navázat kontakt s domovem. Dětem se podaří svého kamaráda ze vzdálené planety zachránit.

Hudba je tak programní a citově dokonalá, že kdyby jste si pustili posledních patnáct minut filmu a vypnuli zvuk, máte totálně zkreslený dojem. Inu, padesát nominací na Oscara neobdržel John Williams jen tak. Můžete (a budete) plakat dojetím a není třeba se za to stydět…