Vážení a milí posluchači, 

dovolte mi vás opět přivítat na prahu nové sezóny ČNSO. Sezóny, která má pro nás zvláštní význam. A to i přesto, že se proti zvyklostem potkáme ve Smetanově síni pouze třikrát. Vše, co se dělo během uplynulých měsíců, k čemu se jen neradi vracíme, má také svou dohru. Jedním z projevů je nyní nutnost zeštíhlení naší abonentní série. Ale nepropadáme malomyslnosti, a už teď se vší vervou připravujeme sezonu další, a také festival Prague Proms. Za podpory partnerů, šéfdirigenta Stevena Mercuria a Carla Davise, náš orchestr, jak se zdá, proplul úskalími a už koncert Hollywood Night na závěr letní části Prague Proms ukázal, že atmosféra, kterou společně s vámi dokážeme vytvořit v plné „Smetance“, je zpět.

Jsme za to vděčni a pevně rozhodnuti o ni nepřijít. 

Na shledanou! 

Jan Hasenöhrl

Jan Hasenöhrl
Steven Mercurio

Dirigenti ČNSO

Tým dirigentů v čele s šéfdirigentem Stevenem Mercuriem podtrhuje výjimečnost ČNSO. Každá z těchto osobností je odborníkem na žánry, které náš orchestr prezentuje.

Číst více

Obecní dům

Národní kulturní památka Obecní dům patří k nejvýznamnějším secesním stavbám v Praze. Nachází se v samotném centru Prahy, v těsném sousedství Prašné brány.

Číst více
Obecní dům