Vince Mendoza Grammy Night
Sezona 2023 Prague Proms

Vince Mendoza Grammy Night


Smetanova síň Obecního domu

Účinkující

Český národní symfonický orchestr
Vince Mendoza, dirigent
Hedwig Ritter, soprán
Alexej Rosík, housle
Antonio Sanchez, bicí
Afu-Ra, rap
Jan Hasenöhrl, trubka
David Fárek, saxofon
Aram Kersbergen, baskytara
 

Program

Constant Renaissance, Vince Mendoza
Peace, Joe Zawinul, arr. Vince Mendoza
To The Edge of Longing, Vince Mendoza
(album Freedom Over Everything)
Concerto for Orchestra, Vince Mendoza
(album Freedom Over Everything)
New York Stories, Concertino for Trumpet and Orchestra, Vince Mendoza
(album Freedom Over Everything)

Když známý aranžér, skladatel, dirigent a mnohonásobný držitel ceny Grammy Vince Mendoza nahrál s Českým národním symfonickým orchestrem album „Freedom Over Everything“, dalo se tušit, že jde v českém hudebním světě o velkou událost.

Když však byla tato deska nominována na cenu Grammy a Národní akademie hudebního umění a věd ve Spojených státech amerických Vince Mendozovi cenu následně udělila, Český národní symfonický orchestr s pokorou, ale neskutečnou radostí vystoupal na stupeň nejvyšší. ČNSO si ocenění nesmírně váží nejen proto, že iniciátor projektu a producent desky byl jeho ředitel Jan Hasenöhrl, ale také jako úspěchu světového významu. Cena byla udělena v dubnu 2022 za skladbu „To The Edge of Longing“, a to v kategorii nejlepší aranžmá, nástroje a zpěv.

Ve Smetanově síni Obecního domu jsme proto pro naše posluchače připravili speciální koncert „Vince Mendoza Grammy Night“, kdy sám slavný Vince Mendoza povede Český národní symfonický orchestr a předvede výběr skladeb ze své oceněné desky vydané společností BMG Modern Recordings.