II. ABONENTNÍ KONCERT
26. sezona Film

II. ABONENTNÍ KONCERT


Smetanova síň Obecního domu

Účinkující

Jan Chalupecký, dirigent

Program

Karel Svoboda – Tři oříšky pro Popelku
(Filmová projekce se symfonickým orchestrem)

Koncert je věnován nedožitým 80. narozeninám Karla Svobody.

„Tváře umouněné od popela, ale kominík to není. Klobouk s peřím, luk a kamizola, ale myslivec to není. Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane…“

Tři oříšky není třeba představovat, vysílají se pod různými názvy po celém světě, často přímo 24. prosince v nejsledovanějším čase.

Koncert bude připomenutím nedožitých 80. narozenin hudebního skladatele Karla Svobody, který se narodil 19. 12. 1938. Jedná se o pražskou premiéru uvedení legendárního filmového díla režiséra Václava Vorlíčka s doprovodem živého symfonického orchestru.

Projekt koncertního uvádění této filmové pohádky vznikl v roce 2015 z iniciativy českého hudebního nakladatelství ProVox Music Publishing a ve spolupráci s německou koncertní agenturou. V adventní době se tato forma provozování slavné pohádky koná každoročně v desítkách německých měst a letos se poprvé představí i v Rakousku a Švýcarsku.

Karel Svoboda, autor stovek úspěšných písní pro české a zahraniční interprety, autor řady původních českých muzikálů, se svojí filmovou hudbou a hudbou pro televizní seriály proslavil doslova po celém světě, kde jeho tvorba sklízela celou řadu významných ocenění.

Kromě již zmíněných Václava Vorlíčka a Karla Svobody, se na filmu podílel mimo jiné i oscarový kostýmní výtvarník Theodor Pištěk.

Ve spolupráci s

ProVox Music Publishing

 

V licenci

Státní fond kinematografie