Drazí posluchači,
po čtvrtstoletí, které jsme s přáteli naplno věnovali budování ČNSO, se tiše vkrádá postesknutí si na čas, který uběhl tak rychle. Ohlédneme se a promítnou se stovky pódií, tisíce koncertů, statisíce kilometrů a hodiny potlesku. Potlesku, který pro nás tolik znamená, zejména v magické Smetanově síni, kde se s vámi setkáváme nejčastěji.

Na vás i vaši reakci se budeme opět těšit i v nové, šestadvacáté sezóně. Její program nám, díky zájmu o nás v zahraničí, dovolí provést méně koncertů, ale uděláme vše, abychom vám to vynahradili během festivalu Prague Proms.

Český národní symfonický orchestr se v průběhu sezony ocitne ve Velké Británii, Číně, USA, Skandinávii, bezmála čtyři měsíce strávíme na cestách, a já jen doufám, že je pravda, že odloučení utužuje vztahy. Protože bez vás nemá smysl troubit, brnkat, ani ťukat na bubínek…

Jan Hasenöhrl
ředitel ČNSO

25 let ČNSO

Dirigenti ČNSO

Tým dirigentů v čele s šéfdirigentem Liborem Peškem podtrhuje výjimečnost ČNSO. Každá z těchto osobností je odborníkem na žánry, které náš orchestr prezentuje.

Číst více

Obecní dům

Národní kulturní památka Obecní dům patří k nejvýznamnějším secesním stavbám v Praze. Nachází se v samotném centru Prahy, v těsném sousedství Prašné brány.

Číst více