III. koncert
Zrušeno
28. sezona klasika

III. koncert


Smetanova síň Obecního domu

KONCERT ZRUŠEN

Původní termíny konání 15. 12. 2020 a 23. 6. 2021

Všechny návštěvníky, kteří měli na tento koncert zakoupeny vstupenky, budeme informovat prostřednictvím e-mailu, telefonu.

Váš tým ČNSO, ticket@cnso.cz

Účinkující

Steven Mercurio – dirigent
Guy Touvron, Jan Hasenöhrl, Jiří Houdek, 
Marek Vajo, Jan Hykrda, Jan Fišer,
Roman Kubát, Jan Buriantrubky
Český národní symfonický orchestr

 

Program

Heinrich Biber – Sonata Sancti Polycarpi pro 8 trubek a tympány
Giuseppe Torelli – Symfonie pro 4 trubky a smyčce
Ludwig van Beethoven – Symfonie č. 5 c moll „Osudová“

Barokní hudba je možná i podvědomě vnímána jako nedílná součást oslav svátků vánočních. Proto se Český národní symfonický orchestr rozhodl věnovat úvod III. abonentního koncertu hudbě dvou mistrů vrcholu tohoto období. 

Skvělí trumpetoví virtuózové přednesou Symfonii pro čtyři trubky a orchestr italského skladatele Giuseppe Torelliho. Slavnostní náladu posluchačům navodí i následující skladba českého rodáka Heinricha Bibera zkomponovaná pro osm sólových trubek, tympány a orchestr. Součástí první půlky koncertu bude i křest CD trubkových koncertů, na kterém se podílela francouzská trubková legenda Guy Touvron slavící letos kulaté jubileum. 

Po přestávce se přeneseme o více než sto let směrem k současnosti a z pódia se ozve jeden nejznámějších motivů hudební historie: zabušení tří osminových not a jedné půlové. Ano, právě Beethovenova „Osudová“ uzavře první polovinu 28. abonentní sezony Českého národního symfonického orchestru.